Home ›  D  › D9 > DG200ACJ
DG200ACJ from SILICOM
Fast Delivery, Competitive Price @IC-phoenix
If you need more electronic components or better pricing, we welcome any inquiry.
DG200ACJ
Manufacturer: SILICOM
Dual Monolithic SPST CMOS Analog Switch
Partnumber Manufacturer Quantity Availability
DG200ACJ SILICOM 100 In Stock
Description and Introduction
- **Configuration:** Dual SPST
- **On-Resistance (Typical):** 35Ω
- **Supply Voltage Range:** ±4.5V to ±20V
- **Operating Temperature Range:** -40°C to +85°C